ב"ההרב ראובן הילר

בתפילת דוד המלך לד' אחרי שנאמר לו שהוא לא יבנה את בית המקדש אלא בנו, אומר דוד " וּמִי כְּעַמְּךָ יִשְׂרָאֵל גּוֹי אֶחָד בָּאָרֶץ" (דברי הימים א יז כא) וכותב על כך הזוהר, שרק כשעם ישראל בארץ אנחנו עם אחד.

החיבור של יהודי לרעהו הינו בעיקר חיבור נשמתי.  כל יהודי ובפרט כאן בארץ ישראל, מרגיש בפנימיות נשמתו חיבור לעם ישראל שממנו נובעת התביעה האלוקית " וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ" (ויקרא יט  יח).   החיבור הפנימי הנשמתי הזה, מתבטא גם בצד המעשי בנכונות הגדולה להירתם ולעזור איש לרעהו, וגם בקשר של רוב רובם של היהודים כאן בארץ מי יותר ומי פחות למסורת ישראל.

בדו"ח גוטמן שהתפרסם לפני כעשר שנים, הוברר ש-76% מיהודי המדינה מעדיפים לאכול אוכל כשר. 80% בוחרים להינשא בנישואין דתיים. 86% רוצים להיקבר בהגיע זמנם בקבורה יהודית.  92% נוהגים בעת אבלותם את ימי השבעה. 70% עורכים סעודת שבת חגיגית משפחתית ו-85% חוגגים בצורה זו או אחרת את חגי ישראל.    נתונים אלו עומדים לנגד עיננו כאן במועצה הדתית הוד השרון ואנו מנסים להעצים את החיבורים הללו של תושבי העיר אל מסורת ישראל ולאפשר לכל מי שמעוניין, להסתייע בנו.

זכינו בדורנו לכלי עזר משובח שנקרא "אינטרנט" שעם כל חסרונותיו, מעלותיו הן רבות. יש שם עשרות אלפי שיעורי תורה, עזרה במציאת מקורות תורניים, עזרה בשאלות ותשובות, במציאת אירגוני חסד ועוד ועוד. אנו בפינה הקטנה שלנו כאן במועצה הדתית של הוד השרון, הקמנו אתר שמטרתו להנגיש את כל נושאי הדת והמסורת לכל המעוניינים, ולהפוך את השרות שהרבנות והמועצה הדתית נותנים לאזרח, למשהו קל ונוח לשימוש.

אני מאחל לכל תושבי העיר ולכל תושבי ארצנו בריאות איתנה בתקופה הקשה הזו של ההתמודדות עם נגיף ה"קורונה" ושנזכה מתוך התקרבות כולנו לתורת ישראל ולמצוותיה, לגאולה שלמה במהרה בקרוב אמן.

הרב ראובן הילר

רב מרכז העיר והשכונות